امروز: چهارشنبه، ۳ ارديبهشت ۱۳۹۳
تعداد بازدیدها: ۲۴۶۳

خبر


معاون صنایع كوچك ایزیپو: سال آینده تولید بدون كارخانه را در كشور كلید می‌زنیم

يکشنبه، 12 خرداد 1387 | نظرات (0) | ارسال نظر

 

معاون صنايع کوچک سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران (ايزيپو)، گفت: سال آينده طرح "توليد بدون كارخانه" را در كشور به صورت آزمايشي كليد مي‌زنيم.

به گزارش خبرگزاري ايرنا، دکتر احمد كاوياني، اظهار داشت: مطالعات در مورد شيوه "توليد بدون كارخانه" شروع شده و تا پنج ماه ديگر مباحث مطالعاتي در اين مورد به پايان خواهد رسيد.
وي با اشاره به اين‌كه "توليد بدون كارخانه" نوع جديدي از شيوه توليد در صنايع كوچك است، افزود: در اين روش بدون انجام سرمايه‌گذاري جديد از سرمايه‌هاي ثابت موجود براي افزايش سطح توليد استفاده مي‌شود.
به گفته كاوياني، بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي خالي موجود و به‌كارگيري شيوه‌هاي جديد توليد بدون نياز به افزايش سرمايه ثابت روش‌هاي متداول توليد بدون كارخانه است.
معاون صنايع كوچك ايزيپو، توان‌افزايي صنايع كوچك را از برنامه‌هاي اين سازمان عنوان كرد و افزود: استفاده از مشاورين صنعتي يكي از راه‌هاي افزايش توان واحدهاي توليدي است.
كاوياني در ادامه، اظهار داشت: از آن‌جايي كه صنعت در كشور قوي نيست، مشاوره صنعتي نيز قوي نمي‌باشد. از اين‌رو، دوره‌هاي تخصصي براي مشاورين صنعتي در سازمان صنايع كوچك و شهرک‌هاي صنعتي برگزار مي‌شود.
وي ايزيپو را سازماني پيشرو در زمينه توسعه خوشه‌هاي صنعتي عنوان كرد و افزود: خوشه‌هاي صنعتي در واقع كنار هم قرار دادن واحدهاي صنعتي هم‌رشته به صورت افقي است كه منجر به افزايش توان اين واحدها مي‌شود.

منبع: سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران