خانهنقشهenglish

خوشه هاي كسب و كار پوشاك وتريكو و انگشتر سازي و سنگ هاي قيمتي قم فعال مي شوند

آخرین ویرایش

گروه خبر: مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم از توسعه مدل خوشه كسب و كار براي دو ظرفيت صنعتي توليد پوشاك و تريكو و انگشتر سازي و سنگ هاي قيمتي استان در سال جاري خبرداد.


به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي قم؛ امير طيبي نژاد با اعلام اين خبر اظهارداشت: طي برنامه مطالعاتي كه سال گذشته صورت گرفت 13 فرصت و ظرفيت جديد در بخص صنايع توليدي استان قم بعنوان پتانسيل اجراي مدل توسعه خوشه شناسايي شد كه توليد پوشاك و تريكو و انگشتر و سنگ هاي قيمتي نيز جزء آنها بود.
وي با بيان اينكه پس از ظرفيت شناسي، پروژه مطالعاتي و امكانسنجي اجراي مدل توسعه خوشه براي آنها اجرا خواهد شد افزود: پس از كار كارشناسي صورت گرفته در سال گذشته از ابتداي امسال پروژه مطالعاتي اين دو محصول در دستور كار قرار گرفته است كه اميدواريم با همكاري توليد كنندگان دو محصول مورد نظر طي 4 ماه اين مرحله نيز به نتيجه برسد.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم انتخاب عامل توسعه خوشه را گام بعد از امكانسنجي عنوان كرد و بيان داشت: بدنبال آن هستيم تا با كاركارشناسي و تعامل مناسب با فعالان دو محصول ارزشمند و مهم پوشاك و تريكو و همچنين انگشتر سازي و سنگ هاي قيمتي انتخاب عامل توسعه را بعنوان مرحله اي مهم در اين عرصه انجام دهيم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به ظرفيت ها و پتانسيل توليدي صنايع كوچك ومتوسط قم در مناطق مختلف استان اشاره و خاطرنشان ساخت: طي بررسي هاي كارشناسي كه صورت گرفت مشخص گرديد توانمندي هايي در مناطق روستايي و شهرك هاي اطراف قم وجود دارد كه با برنامه ريزي اصولي و حمايت مناسب مي توان ضمن توسعه اشتغال و رونق آنها نسبت به زمينه سازي عرضه آنها به بازارهاي بين المللي اقدام كرد.
طيبي نژاد گفت: در شرايطي كه پس از تاكيدات مقام معظم رهبري و سياست هاي دولت يك عزم عمومي براي حمايت از كالاي ايراني بوجود آمده است لذا بايستي از اين فرصت استفاده كنيم و با بهره گيري از تمام توان حمايتي خود چه در بخش دولتي و چه در بخش خصوصي گام هاي اساسي و بلندي در اين زمينه برداريم.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت شهرک های صنعتی استان قم می باشد

 

شرکت شهرک های صنعتی استان قم

traffic analysis