خانهنقشهenglish

اجراي سيستم قطره اي فضاي سبز شهرك هاي صنعتي قم به 890 كيلومتر رسيد

آخرین ویرایش

گروه خبر: مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم، از اجراي 10كيلومتر سيستم آبياري قطره در سال جاري و افزايش آبياري قطره اي  فضاهاي سبز شهرك ها و نواحي صنعتي استان به 890 كيلومترخبر داد.


به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان قم؛ امير طيبي نژاد در مراسم درخت كاري در شهرك صنعتي محمودآباد قم با اعلام اين خبراظهارداشت: با وجود شرايط سخت آب و هوايي و همچنين محدوديت منابع آبي ولي خوشبختانه فضاهاي سبز شهرك ها و نواحي صنعتي قم از شرايط مناسبي برخوردار مي باشند.
وي با بيان اينكه نگهداري و حفظ وضعيت موجود سخت تر از ايجاد و توسعه فضاهاي سبز در شهرك هاي صنعتي قم است تصريح كرد: در يك مقطع زماني و در شرايط مناسب مي توان نسبت به ايجاد فضاهاي سبز اقدام كرد ولي نگهداري از آن در گرماي بالاي 40 درجه تابستان و يا برودت زير 10 درجه يخبندان زمستان آنهم با بيش از 50 درجه اختلاف دما در طول سال امري سخت و طاقت فرسا است.
طيبي نژاد با بيان اينكه كمبود منابع آبي نيز يكي از عوامل مهم در سخت شدن شرايط نگهداري فضاهاي سبز است گفت: اين شركت با تمام توان و براساس وظايف خود نسبت به ايجاد و توسعه فضاهاي سبز در سطح شهرك هاي صنعتي اقدام مي كند و خوشبختانه سرانه ي اين فضاها در شهرك هاي صنعتي قم بيش از استاندارد و تعاريف در اين زمينه است ولي نگهداري و شاداب نگه داشتن آنها نيازمند كمك وهمياري همه دستگاه هاي استان است.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم واگذاري امور اجرايي شهرك هاي صنعتي به بخش خصوصي در راستاي اجرايي شدن اصل 44 قانون اساسي را مد نظر قرار داد و خاطرنشان ساخت: محدوديت هاي منابع مالي و آبي، كار نگهداري فضاهاي سبز را با سختي روبرو كرده است البته ما بعنوان نماينده دولت در كنار و حامي شركت هاي خدماتي هستيم ولي همكاري ساير دستگاه ها نيز ضروري و لازم بنظر مي رسد.
وي وجود فضاي سبز در شهرك ها و نواحي صنعتي در استان كه در حاشيه شهر قرار گرفته اند را نعمت و سرمايه اي مهم برشمرد و تاكيد كرد: در شرايطي كه در طول سال شهر قم شاهد گرد و غبار است فضاهاي سبز و درخت كاري شهرك هاي صنعتي قم كمك قابل توجهي به تلطيف هوا خواهند داشت.
طيبي نژاد با تاكيد بر اينكه وجود حتي يك درخت هم براي ما مهم و حياتي است بيان داشت: براي نگهداري مناسب از فضاهاي سبز و درخت كاري هاي انجام شده، كليه فضاهاي سبز در سطح شهرك ها و نواحي صنعتي را به سيستم قطره اي به طول 890 كيلومتر مجهز كرده ايم تا مديريت مناسبي از منابع آبي خود داشته باشيم.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت شهرک های صنعتی استان قم می باشد

 

شرکت شهرک های صنعتی استان قم

traffic analysis