خانهنقشهenglish

شناسايي پتانسيل ايجاد نواحي صنعتي جديد براي توليدات روستايي قم

آخرین ویرایش

گروه خبر: مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم، از آغاز شناسايي ظرفيت هاي توليدي مناطق روستايي استان با هدف ايجاد زيرساخت هاي لازم براي توسعه توليدات و افزايش اشتغال خبر داد.


به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قم، امير طيبي نژاد در بازديد از نواحي صنعتي با اعلام اين خبر اظهارداشت:خوشبختانه ظرفيت هاي خوبي در سطح روستاهاي استان وجود دارد كه مي توان با حمايت و توسعه آنها از مقياس محصولات خانگي به توليد انبوه وصنعتي ضمن افزايش درآمد خانوارها موجبات رونق توليد و اشتغال را فراهم كرد.
وي با بيان اينكه مجموعه استان و استاندار قم بدنبال ايجاد رونق در مناطق روستايي هستند گفت: سازمان صنايع كوچك وشهرك هاي صنعتي ايران برنامه حمايتي ويژه اي براي توسعه فضاي كسب وكار مناطق روستايي دارد و در بازديدهاي هفته دولت استاندار از مناطق روستايي استان نيز بر ضرورت ايجاد رونق توليد و اشتغال در اين مناطق تاكيد شد.
طيبي نژاد تصريح كرد: شركت شهرك هاي صنعتي قم طي چند ماه اخير به شناسايي پتانسيل هاي موجود روستايي در فضاي كسب وكار ورود كرده و مشخص شد در بخشهاي صنایع دستی و خیاطی، توليد پوشاك، فنرسازي، صنايع تبديلي در حوزه توليدات و محصولات باغي و دامي، بسته بندي مواد غذايي، خدماتي و قاليباقي، ظرفيت هاي خوبي وجود دارد كه با توسعه آن مي توان نسبت به افزايش اشتغال در استان گام برداشت.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در نگاه واستفاده توانمندي هاي داخل براي مقابله با تحريم ها و ايجاد اقتصاد مقاومتي افزود: تحقق اقتصاد مقاومتي يعني توجه به همين استعدادها و توانمندي هاي داخلي خودمان در تمام نقاط كشور از شهرها و شهرك هاي صنعتي گرفته تا روستا ها و نواحي صنعتي و ما بايد زيرساخت هاي لازم براي توسعه توانمندي هاي روستا هاي استان را فراهم كنيم.
وي توسعه صنعتي روستاها را متناسب با شرايط و ساختار هر منطقه برشمرد و با تاكيد بر پرهيز از ورود صنايع آلاينده به اين مناطق گفت: از ويژگي هاي توسعه صنايع تبديلي و محصولات روستايي پاك بودن واحدهاي صنعتي آنهاست كه ما بر ضرورت توسعه متوازن نواحي روستايي متناسب با صنايع پاك تاكيد داريم.
طيبي نژاد اضافه كرد: با شكل گيري و رونق توليدات و افزايش اشتغال در روستا هاي استان مي توان در همين مناطق از پتانسيل گردشگري استفاده كرد و نسبت به ايجاد بازارها و فروشگاه هاي فروش محصولات اقدام نمود.کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت شهرک های صنعتی استان قم می باشد

 

شرکت شهرک های صنعتی استان قم

traffic analysis